karate klub WAKIZASHI Ostrava

Ostrava-Poruba


 • PŘEŽITÍ 1:

 • PŘEŽITÍ 2:

  REPORTÁŽ:

  Dne 17.7 - 20.7.2008 se konalo čtyřdenní soustředění pod krycím názvem PŘEŽITÍ. Po srazu na nádraží se jednotka WAKIZASHI KOMANDA odebrala pod vedením našeho veterána p Felixe na vlak. (tímto děkuji p.Felixovi za pomoc,že odvezl děti tam i zpět). Cílem tohoto soustředění bylo vyzkoušet si karate trochu jinak a to se zaměřením na sebeobranu. Naše jednotka WAKIZASHI KOMANDO dorazila na místo výsadku ve čtvrtek v 16.30hod a okamžitě začala budovat svou základnu a provedla nezbytné opatření pro přežití první noci v neznámém terénu.(postavit stany,nasbírat dříví a opéct buřty).

  Hned první noc jsme zahájily obranu základny proti možným útočníkům a to pomocí dvoučlenných hlídek,které zajišťovaly obranu a bezpečí,až do rána.

  Poslední hlídka vyhlásila v 7.00hod budíček a následně hned rozcvičku.Po uběhlé rozcvičce jsme se připlazily do tábora a začaly plnit úkoly nového dne.Během dopoledne jsme prodělaly základní bojový výcvik,nácviky sebeobrany a další útočné techniky.

  Ve 12.00hod proběhl oběd a po odpolední pauze jsme s chutí naběhly na plnění dalších bojových úkolů.Cílem bylo zmapování místa útoku.Po nástupu se jednotka VAKIZASHI KOMANDA vydala na odpolední misi.Po přebrodění řeky (někdo suchou,někdo mokrou nohou) jsme se vydaly na na místo střetu. Místo bojové mise bylo vzdáleno od základny asi 7km.Už během přesunu jsme museli několikrát čelit napadení naší jednotky cizí armádou. Po příchodu na místo určení jsme provedly průzkum a zajištění místa.

  Po důkladném prověření místa a zmapování situace jsme se vydaly zpět na naší základnu.Po příchodu na základnu jsme zahájily obojživelný výcvik,neboť WAKIZASHI KOMANDO operuje jak na souši tak ve vodě.Nastoupily jsme na lodě a sjeli místí přehradní nádrž(prohnaly pár kachen a zničily Adama).Musím konstatovat,že někteří členové KOMANDA projevily opravdový talent v řízení lodí.Například osádka ve složení seržant Jiří Felix a seržant Jan Haškovec jednoznačně excelovala.Také osádka seržant David a Daniel byla perfektní.Ovšem někteří členové se projevily jako perfektní sabotéři a řízení lodě pro ně bylo naprosto nemožné,ale ani to je neodradilo a drželi s náma krok i na vodě.Ovšem co my jsme jeli přímo oni mapovali vodní hladinu a jely ve vlnovkách.Když my jsme na lodích ujeli asi 1km,tak hoši už ve vlnovkách měli tak 4km.Po příjezdu k molu měly tak vytahané ruce,že vypadaly jako opice a do tábora mohly jít klidně po rukou,neboť jim sahaly až po kolena. (ale bylo to príma,že Adame).

  Další den probíhal v duchu přípravy na noční bojovou misi.Dopoledne proběhl opět bojový výcvik sebeobrany muže proti muži a ženy proti ženě se zbraní i bez.Odpoledne probíhal výcvik taktické přípravy a to nácvikem střelby z útočné zbraně M16 A RAS a AMERICKÉ ARMÁDNÍ PISTOLE KOLTS.

  Střílelo se jak do terčů tak do plechovek od max coly,kterou pro nás zajistil p.Szalay (tímto mu mnohokrát děkuji).

  Po taktickém výcviku začala příprava na noční akci.Zkontrolovaly jsme výzbroj a výstroj a začaly s kamuflážním maskováním.Po 30ti minutách maskování jsme měli problém poznat kdo je kdo.

  Udeřila hodina H a WAKIZASHI KOMANDO začalo svou noční bojovou misi!

  Ve 22.00 překračujeme s plnou výzbrojí řeku.Se shasnutými baterkami se vydáváme na 7km přesun na místo akce.Po příchodu na místo okamžitě provádíme průzkum a zajišťujeme místo. Hrad byl úspěšně obsazen a stal se přechodně naším domovem.Ovšem naskytly se potíže!!!Na hradě se pohybuje strašidlo. Abychom minimalizavaly ztráty posíláme jednotlivě členy komanda do hradu strašidlo zneškodnit.Strašidlo(Já) fungovalo perfektně někteří si před ním dokonce i sedly na zadek (žejo Dominiku). Ovšem týmu ve složení Hanka a Sabka se podařila neuvěřitelná věc a to překvapit strašidlo.Nějakým nevídaným způsobem se dostaly za záda strašidla.(ale pak jsem si to vynahradil).Dalším problémem se ukázalo zaminování jedné z chodeb hradu.

  Členové WAKIZASHI KOMANDA se postupně pokoušely zneškodnit nálož což se ve 100procentech podařilo Danielovi. Zneškodnil nálož tak rychle a přesně jako by ji sám vyrobil. Daniel je povýšen na našeho pyrotechnika.

  Obrana hradu trvá.Protože nám ale vyhládlo,pečeme si buřty v hradní věži.

  Ve 02.30hod opouštíme hrad.Ústup kryjeme dýmem s dýmovnice a přesouváme se na základnu.Ve 04.00 začínáme překračovat řeku.A co se nestalo Jeden člen našeho KOMANDA padá do řeky a koupe se i batohem.(že Sabi)Do teď nevíme jestli to byla touha se ve čtyři ráno vykoupat,nebo tam byla nastražená past.(asi dravá ryba skolila Sabku).No musím říct "pěkně to šplouchlo".

  Ráno 8.00hod snídaně,balení,13.00hod odjezd domů.


  BYLO TO FAJN,FAKT JSME SI TO UŽILY A DOUFÁM,ŽE TAKOVÝCH AKCÍ SPOLU UDĚLÁME JEŠTĚ SPOUSTU!!!  trenér trenér  FOTOGALERIE:


  PŘEŽITÍ 1:


  51 52

  PŘEŽITÍ 2:


  65 66

  67 68

  VEZÍR PATRIK KDYŽ HO KOUSNU,TAK SE NETREFÍ

  71 72

  73 STAVĚNÍ TÁBORA

  KAM TO ASI PATŘÍ 76

  77 78

  79 80

  OZBROJENÁ SVĚTLUŠKA 82

  83 84

  85 86

  87 KUCHAŘKA

  89 JESTLIPAK TO PÁLÍ KDYŽ SI NA TO SÁHNU???

  91 92

  93 94

  95 TEĎ JSEM TI TO DAL

  97 98

  I UFONI TAM BYLI S NÁMI KOLÍČEK JE TVŮJ

  SKOK DO STANU 102

  103 104

  105 106

  107 108

  109 110

  111 112

  113 114

  115 SNÍDANĚ

  117 118

  BALÍME VŠE NA JEDNO MÍSTO

  121 122

  123 TADY JSME BYLI

  NO,NENÍ TU HEZKY VÝBĚR Z JÍDELNÍHO LÍSTKU