karate klub WAKIZASHI Ostrava

                                               Vedení klubu:
Špringer Pavel-1 Kyu
Předseda:
Špringer Pavel - 2 Dan:
trenér III.Třídy-specializace karate
Výuka Shotokan karate:
Výuka sebeobrany:
email: springer-2003@seznam.cz
tel: 603 70 92 96

Kariéra:
Ve svých 15 letech jsem se přihlásil do Shotokan karate klubu TJ.Baník Ostrava kde jsem získal žlutý pás karate (7 Kyu). Poté jsem asi rok trénoval Shan Shaolin si džucu kung fu a tak si přičichnul také k jiné formě bojového umění. Nicméně Shotokan karate zůstalo nadále tím co mne učarovalo svou přímočarostí,tvrdostí a funkčností.Potom přišla do mého života základní vojenská služba,kterou jsem vykonával u bojového útvaru v Prostějově u vrtulníkové letky.Ani tato doba nebyla v mém životě co se týče bojových úmění ztrátou.Ve volných chvílích jsme s klukama od výsadkářů trénovali a porovnávali účinnost bojových technik karate a musada.Tam jsem zjistil že musado je opravdu nekompromisní a zaměřeno na účinnou sebeobranu.Nicméně Shotokan karate mi zůstalo vlastním pro svou rozmanitost technik a srovnatelnou tvrdost.Po vojně jsem byl nucen bojových ůmění na nějakou dobu přerušit. Špringer Pavel-1 Kyu Narodil se mi syn a času bylo málo. V polovině roku 1996 jsem se přihlásil do tehdejšího JKK Ostrava,kde jsem trénoval Shotokan karate pod vedením p.Jána Vasilenka 10 let a dosáhl výkonnostního stupně 2.Kyu karate.Pak došlo ovšem k velké neshodě se svým trenérem p.Jánem Vasilenkem a obrovskému zklamání.Následně jsem byl z tohoto klubu veřejně vyloučen a ke dni 28.6.2006 jsem ukončil činnost v ATARA karate klubu.V té době jsem přemýšlel,že karate nechám a přestanu cvičit,neboť ideály ve které jsem věřil se mi rozpadly jako domeček z karet.

Špringer Pavel-1 Kyu Po dvou měsících jsem to už,ale nemohl vydržet a i přes toto zklamání se rozhodl opět poohlédnout po karate klubech v Ostravě. A tak jsem dne 1.9.2006 stal členem SKK ATTFIS Ostrava. Dne 18.12.2006 jsem úspěšně složil zkoušku technické spůsobilosti na 1.Kyu.V dalším roce jsem po prodělaném školení úspěšně složil zkoušku na trenéra III.třídy specializace karate.
Špringer Pavel-sebeobrana A tak se mohu aktivně podílet na výchově nových mladých karatistů a karatistek. V říjnu roku 2007 jsem se zůčastnil semináře karate pod vedením akademického mistra světa v kumite p.Klaudia Farmadina.

Špringer Pavel-Klaudio Farmadin-Miloš Škoda Špringer Pavel-Klaudio Farmadin

Špringer Pavel-Klaudio Farmadin
Tento seminář byl zaměřen především na sportovní kumite.Na tomto semináři jsme měli možnost si vyzkoušet techniky a kombinace kumite které se zrovna trénují ve světě a tak si udělat obrázek o tom jakým směrem se sportovní kumite ubírá.A také si udělat představu co můžeme očekávat od našich soupeřů na závodech.
O měsíc později jsem se zůčastnil ve Strakonicích odborného semináře Shotokan karate,který vedl osobně jeden z největších představitelů Shotokan karate na světě p.Kancho Hirokazu Kanazawa a jeho pomocník p.Manabu Murakami-6.Dan.Mistr Kanazawa je držitelem 10 Danu Shotokan karate. Manabu Murakami 6 Dan-Špringer Pavel-Kancho Hirokazu Kanazawa 10 Dan Špringer Pavel
Špringer Pavel-pamětní list Na tomto dvoudenním semináři jsme s mistrem Kanazawou odcvičili několik hodin tréninku a večer jsme se zůčastnili slavnostní večeře s japonskými mistry.Mohu říci,že cvičení pod vedením takového mistra jakým p.Kančo Hirokazu Kanazawa bezesporu je bylo pro nás obrovským zážitkem jak sportovním,tak i duševním.Během těchto několika hodin mistr ukázal svou absolutní čistotu technik,obrovský smysl pro detail a zároveň nám ukázal,že máme před sebou ještě dlouhou cestu karate.Jako vzpomínku na tento seminář jsme obdrželi pamětní list ,který nám oba japonští mistři osobně podepsali.

Dne 17.4.2008 zakládám vlastní karate klub WAKIZASHI Ostrava!!!

Dne 22.4.2009 jsem úspěšně složil zkoušku na STV 1.Dan!!! Dne 3.5.2013 jsem úspěšně složil zkoušku na STV 2.Dan!!!Špringer Pavel-1 Kyu Špringer Pavel-1 KyuŠpringer Pavel-1 Kyu Špringer Pavel-1 KyuŠpringer Pavel-1 Kyu Špringer Pavel-1 KyuŠpringer Pavel-1 Kyu Špringer Pavel-1 KyuŠpringer Pavel-1 Kyu